“Molim sve vas da o ovome obavijestite – na vama dostupan način – što veći broj svojih župljana i članova svojih redovničkih zajednica, kako bi se oni, u isto vrijeme u svojim domovima, pridružili našem zajedničkom povjeravanju nas i svih ljudi zaštiti Presvete Bogorodice Marije”, poručio je biskup Komarica

Banjolučki biskup Franjo Komarica uputio je prigodno razmišljanje i naputke župnicima i poglavarima i poglavaricama redovničkih zajednica pred Veliki tjedan u vremenu pandemije koronavirusa 2020. godine. Tom prilikom biskup Komarica najavio je da će 4. travnja zajedno s članovima Vrhbosanske nadbiskupije, te “nekih drugih (nad)biskupija” obnoviti posvetu Bezgrešnom Srcu Marijinu.

“Prije dvije i pol godine, u povodu Jubileja 100. obljetnice Gospina ukazanja u Fatimi, odazivajući se pozivu pape Franje, obavili smo u svim župama naše biskupije posvetu Bezgrešnom Srcu Marijinu – u duhu izričite Gospine želje. Poruka Gospe Fatimske jasno naglašava da smo suodgovorni za spasenje naših bližnjih – svojim molitvama, pokorom, zadovoljštinom, djelima milosrđa. Podsjećam Vas da se srž naše posvete sastoji u našem svjesnom, totalnom predanju Bogu po Mariji – ne samo izgovorenim riječima posvete nego cijelim svojim bićem – i to svaki dan!” napisao je biskup Komarica.

“Upravljajući u ovim danima velike kušnje svoje žarke molitve Majci Božjoj, Majci Crkve i svih ljudi i naroda za njezino majčinsko posredovanje kod svoga Sina, a ujedinjeni duhovno i s članovima nama susjedne nadbiskupije Vrhbosanske te nekih drugih (nad)biskupija – želimo i mi – svi zajedno – u iduću subotu (prvu u mjesecu!), 4. travnja u 15.30 sati u bogoslužnim prostorijama naših župa i samostana ponoviti našu posvetu Bezgrešnom Srcu Marijinu. Izmolit ćemo Slavna otajstva Gospine krunice, Gospine (Lauretanske) litanije i posvetnu molitvu.

Molim sve vas da o ovome obavijestite – na vama dostupan način – što veći broj svojih župljana i članova svojih redovničkih zajednica, kako bi se oni, u isto vrijeme u svojim domovima, pridružili našem zajedničkom povjeravanju nas i svih ljudi zaštiti Presvete Bogorodice Marije”, poručuje banjolučki biskup.

U istom pismu pozvao je vjernike da danas, u petak 3.travnja, izmole posvetu svijeta Božjem milosrđu sv. pape Ivana Pavla II.:

“Svi vi imate u svojim bogoslužnim prostorima ili domovima sliku Milosrdnog Isusa s molitvom Posvete svijeta Božjem milosrđu sv. pape Ivana Pavla II. Izmolite tu molitvu toga i ne samo toga dana!” napisao je Komarica.

U subotu će posvetu Bezgrešnom Srcu Marijinu obnoviti i nadbiskup vrhbosanski, kardinal Vinko Puljić. U smjernicama za slavljenje obreda Velikog tjedna i svetkovine Uskrsa, koje je Vrhbosanska nadbiskupija izdala prošle srijede, stoji: “U subotu, 4. travnja u 11 sati, Vinko kard. Puljić, nadbiskup vrhbosanski, predvodit će molitvu Gospine krunice i litanije pred kipom Gospe Lurdske koji je 2017. godine prošao kroz sve naše župe, i tom prigodom obnoviti posvetu Vrhbosanske nadbiskupije Bezgrešnom Srcu Marijinu, s nakanom da je zaštiti u vrijeme ove teške kušnje zbog koronavirusa.”

IKA | Bitno.net