Papa Franjo “dobro se odmorio” prošlu noć, objavio je Vatikan koji ovoga puta nije, kao prethodnih dana, specificirao je li se Sveti Otac ustao iz kreveta i doručkovao, prenosi novinarka Cruxa Elise Ann Allen na X-u.


Podsjećamo, sinoć je ispred rimske bolnice Gemelli, gdje se Papa nalazi na liječenju, održana tiskovna konferencija na kojoj su liječnici govorili o njegovu zdravstvenu stanju.

“Papa Franjo nije u životnoj opasnosti, ali nije u potpunosti izliječen i njegovo je stanje podložno promjeni”, izjavio je dr. Sergio Alfieri koji predvodi liječničku ekipu zaduženu za zdravlje poglavara Katoličke Crkve.

Na novinarsko pitanje: “Je li izvan opasnosti?”, liječnik je odgovorio da nije. ”Ali, ako je pitanje ‘je li u životnoj opasnosti‘, također je odgovor da ‘nije‘”.

Liječnici predviđaju da će Sveti Otac preventivno ostati u bolnici još najmanje tjedan dana, ali su uvjereni da će u jednom trenutku napustiti bolnicu i vratiti se u Dom sv. Marte. Ipak, njegovi kronični respiratorni problemi će ostati.

Istaknuto je i kako papa Franjo nema sepsu, ali da još uvijek postoji rizik da se infekcija proširi u njegovom tijelu.