*Opširniji izvještaj s fotogalerijom pročitajte OVDJE.

Crkva Presvetog Trojstva u Prečkom bila je premala za sve vjernike koji su se došli pomoliti za učenike i učiteljicu koji su stradali u napadu nožem koji se danas dogodio u Osnovnoj školi Prečko.

Tamošnji župnik vlč. Tomislav Šagud otvorio je crkvu nakon stravičnog događaja kako bi se vjernici mogli pomoliti, a u 19 sati održana je molitva na kojoj se okupio veliki broj vjernika.

Vlč. Šagud u pozivu na molitvu pozvao je vjernike “da se pridružite molitvi za sve one koje je ovaj događaj izravno ili neizravno pogodio. Molimo da Bog zaštiti svu djecu i školske djelatnike na području naše župe, da zacijeli rane i odagna svaki duh mržnje, nasilja i osvete.”

Brojni susjedi i ostali Zagrepčani došli su danas ostaviti svijeće i poruke podrške ispred osnovne škole u kojoj se dogodio zločin, a Vlada Republike Hrvatske proglasila je sutra danom žalosti u cijeloj zemlji.