Kršćanska nada nije samo puki optimizam već se „rađa iz ljubavi i temelji se na Ljubavi koja izvire iz Srca Isusova probodena na križu“ (papa Franjo – bula „Nada ne razočarava“)

Upravo dan nakon Posvete hrvatskoga naroda Srcu Isusovu i povodom godine Jubileja, Pastoral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije objavio je na svom YouTube kanalu Jubilejsku pjesmu. Tekst pjesme upravo upućuje na tu nadu koja proizlazi iz Kristove žrtve za nas i koju imamo kada svoje povjerenje položimo u Isusove ruke. Upućuje na nadu uskrsnuća i kako ćemo jednom doći u Očev dom u kojem nam je Isus pripravio stanove. Kada svoje živote „u svijetu punom nemira“ damo Gospodinu, tada ćemo naći mir – u Njemu.

Pjesmu je napisao Joško Mikuš, uglazbio Antonio Grkeš, a tonski snimatelj je Tonči Domazet. Videospot je snimio Andrija Jurčević iz AP studija, a montirao Lovro Pavić.

Pjesmu su otpjevali mladi Splitsko-makarske nadbiskupije i Dubrovačke biskupije i to mladi iz zborova: Papa bend, Adeo, Speramus, VIS Signum, Gospine Ruže/Dodir Milosrđa/Put Ljubavi, VIS Mihael Kaštel Kambelovac, Divinum Konkatedrala, VIS Veritas Aeterna, SKAC bend Split, Ne bojte se Kampus, VIS Effata.

Pjesma i videospot snimljeni su u konkatedralnoj župi sv. Petra u Splitu na susretu zborova mladih, 12. travnja 2025.