Vodeći svjetski znanstvenik (ateist) tvrdi: Bog zaista postoji

Print Friendly
Flew

Postoji samo jedan znanstvenik u povijesti koji je bio nazvan “ikona ateizma” i “prvak ateizma”. Riječ je o dr. Anthonyju Flewu, profesoru filozofije na najpoznatijim svjetskim sveučilištima, autoru brojnih knjiga koje osporavaju religiju, od kojih je najpoznatija “Bog i filozofija” – knjiga koja je imala brojna izdanja.

Profesor Flew bio je idol svim svjetskim ateistima, a njegove debate s religioznim znanstvenicima bile su omiljeni program ateistima diljem svijeta. Veliki uspon ateizma u suvremenom svijetu doveo je do formiranja brojnih klubova ateista, a ikona svakog od tih klubova bio je prof dr. Anthony Flew. A onda se dogodilo nešto neočekivano, šokantno…

Na nedavnoj debati s jednim religioznim znanstvenikom dr. Flew je iznosio poznate ateističke argumente, a onda mu je suprotna strana uputila dva pitanja:

(Prvo pitanje): “Gospodine Flew, ja u ruci držim Bibliju. Gdje je nastala ova knjiga? ”

Dr. Flew je odgovorio: “Nastala je u tiskari, naravno.”

Onda mu je religiozni znanstvenik prigovorio: “U ovoj se knjizi nalazi informacija, što znači da je knjiga nastala u umu pisca, a ne u tiskari. Slažete li se? ”

Dr. Flew se složio: “Da, u pravu ste, ta knjiga je nastala u umu pisca.”

A onda je uslijedilo pitanje na koje dr. Flew nije znao odgovoriti:

(Drugo pitanje): “Gospodine Flew, pošto svi živi organizmi imaju u sebi vrlo složenu informaciju, zapisanu u genima, u čijem je umu nastala ta informacija?”

Dugotrajna šutnja dr. Flewa bila je šokantna za njegove ateističke simpatizere, pa je razgovor skrenut na drugu temu, a spomenuto pitanje ostalo je neodgovoreno.

Tijekom devet mjeseci nakon rasprave dr. Flew je razmišljao o pitanju na koje nije znao odgovor. Njegov moto, kojim je učio studente tijekom više godina, glasio je: “Treba slijediti činjenice bez obzira na to kuda te one odvedu.”

I tako su činjenice odvele najpoznatijeg svjetskog ateista do zaključka koji je iznio na konferenciji za tisak koja će izazvati pravi potres u velikom dijelu znanstvene zajednice. Pred brojnim kamerama dr. Flew je izjavio:

“Dame i gospodo, poštovani prijatelji, sazvao sam ovu konferenciju za tisak da vas obavijestim kako sam postao religiozan. Pod pritiskom jasnih i nedvosmislenih znanstvenih činjenica morao sam prihvatiti da Bog postoji. U najnovijem izdanju moje knjige ‘Bog i filozofija’ pisat će da su sva moja dosadašnja djela pobijeđena. ”

Šok je bio potpun. Nevjerica nije silazila s lica i usana vojske svjetskih ateista.

Antony FlewKada je ova vijest odjeknula u svjetskim medijima, u isto vrijeme krenula je lavina komentara ateista da dr. Anthony Few “nije tako mislio”, kako su mediji “loše prenijeli njegovu izjavu” itd. Onda je dr. Flew ponovno izašao pred kamere i ponovno potvrdio svoje jasno opredjeljenje da Bog postoji i kako je to znanstvena činjenica koja je jasna i neoboriva.

Ali, kao što smo svjedoci da u ovom svijetu postoji ona strana koja agresivno prikazuje svjetlost kao tamu, crno kao bijelo, a slatko gorko, tako je nastavljena agresivna kampanja u brojnim medijima kako dr. Flew nije izjavio da je postao religiozan, kako ga “religiozni fanatici pogrešno interpretiraju” i kako je ateizam jedini pravi put u životu.

Dr. Flew je onda sjeo i napisao autobiografsku knjigu “Priznajem: Postoji Bog!” – Kako je najortodoksniji svjetski ateist promijenio svoj stav”. U toj knjizi on opisuje svoje odrastanje u religioznoj obitelji, svoje skretanje u ateizam pod utjecajem ateističke literature i dugogodišnji rad na mjestu profesora filozofije na brojnim svjetskim sveučilištima kao najvatreniji promotor ateizma u svijetu. A onda, uslijedio je preokret pod utjecajem jasnih znanstvenih činjenica.

U svojoj knjizi dr. Flew, kao maestralni filozof i logičar, pokazuje kako je najpoznatiji svjetski evolucionist, dr. Richard Dawkins, potpuno pogrešno objasnio fenomene u prirodi, i zloupotrijebio svoj utjecaj kao profesor biologije na Oksfordskom sveučilištu. Knjiga dalje obrađuje i druga pitanja u vezi s odnosom znanosti i religije, i znanosti i ateizma, i predstavlja pravi udžbenik zdrave logike i jednostavnog znanstvenog razmišljanja.

Kao religiozan čovjek, dr. Flew citira biblijski tekst i kaže: “Teško onima koji zlo zovu dobro, a dobro zlo, koji prave od mraka svjetlost, a od svjetlosti mrak, koji prave od gorkog slatko a od slatkog gorko.”

Razvoj znanosti bacio je novo svjetlo na bezbrojna čuda prirode koja potvrđuju tvrdnju da je ovaj svijet stvoren te kako nije mogao nastati slučajno, kako tvrdi suvremena teorija evolucije. Arheologija, geologija, astronomija i druge znanstvene discipline pokazale su kako postoji potpuni sklad između suvremenih znanstvenih otkrića i izvješća danih u Bibliji. Tvorac ne samo kako je stvorio ovaj svijet, već je čovjeku dao jasne upute za kvalitetan i uspješan život, zapisan u Bibliji.

Vjera ti je bitna? Pridruži nam se:

Činjenica je da ne postoji šteta koju čovjek može izazvati, a koju Tvorac ne može ispraviti. Istinski religiozni ljudi, kao dr. Anthony Flew, svjesni su te činjenice i hrabro nastupaju u obrani onoga što je istinito i životno važno. Onaj koji je stvorio čovjeka u stanju je to ponovo učiniti, i nakon njegove smrti, a za one koji su uporni u pobuni i destrukciji ne postoji nijedan dokaz koji bi ih mogao pokrenuti u pozitivnom smjeru, kao što Tvorac kaže: “Ovima mogu i mrtvi ustati iz grobova, ali neće vjerovati.”

Preuzeto s portala www.samopismo.com

Foto: Shutterstock.com

Prijavite se na newsletter portala bitno.net i primajte obavijesti!

Bitno.net očekuje korisne, poticajne, pozitivne, objektivne i informativne komentare koji upotpunjuju članak/vijest ispod koje su objavljeni. Komentari koji sadržavaju mržnju, psovanje, nasilno ponašanje, nepoštivanje sugovornika i autora članka, osobe spomenute u članku ili vijesti itd., bit će obrisani. Bitno.net ne odgovara za sadržaj komentara pošto se isti objavljuju u realnom vremenu. Podsjećamo vas da po novim izmjenama kaznenog zakona od 01.01.2013. (glava XV.) zbog vaših komentara možete kazneno odgovarati. Komentari ispod članaka ne predstavljaju nužno stajališta uredništva portala Bitno.net.

  • Protiv ispiranja mozgova

    Zar je TOLIKO tesko otvoriti Google stranicu i malo detaljnije procitati o dr. Flew a ne prepisati jako los tekst pun neistine.

    Dr. Flew je nekoliko puta opovrgnuo da je na putu da bude reformirani katolik i kasnije opet opovrgnuo da je katolicki religiozan.
    Rekao je da vjeruje u postojanje veceg bica/inteligencije, ali nikako i nikada nije rekao da je katolik ili da vjeruje u katolickog boga.

    Posto je dr. Flew bio Englez onda pruzam i potvrdu mog komentara na engleskom, pa si nemojte previse laskati. Nije postao katolik ;) (Cisto usput, nisam ateist niti ikakav ist)

    In an interview with Joan Bakewell for BBC Radio 4 in March 2005, Flew rejected the fine-tuning argument as a conclusive proof: “I don’t think it proves anything but that it is entirely reasonable for people who already have a belief in a creating God to regard this as confirming evidence. And it’s a point of argument which I think is very important – to see that what is reasonable for people to do in the face of new evidence depends on what they previously had good reason to believe.” He also said it appeared that there had been progress made regarding the naturalistic origins of DNA. However, he restated his deism, with the usual provisos that his God is not the God of any of the revealed religions. In the same interview, Flew was asked whether he was retracting belief in an Aristotelian God, but answered no.

    • Slučajni prolaznik

      Koliko sam skužio u članku ne piše da je čovjek postao katolik, nego da je znanstvenim putem shvatio da Bog mora postojati. Drugim rječima, čovjek je prestao biti nijekati postojanje Boga (ateist) ili sumnjati u njegovo postojanje (agnostik).

      • http://www.facebook.com/marko.novak.9889 Marko Novak

        ne, on je iz ateista postao agnostik, a ne vjernik. Jer nije potvrdio da bog postoji (to nikako nije mogao “filozofskim znanstvenim pristupom” jer ako gledamo da je bog filozofska kategorija, onda on postoji – ali ako pričamo o bogu kao biću, intelignetnoj sili ili nečemu trećemu što ima prirodnu komponentu, onda ne postoji. Ili barem nije dokazano, pa neki vjeruju da postoji. Zato se i zovu vjernici.

        Ono drugo stanje je zapravo defaultno stanje, i možemo ga zvati normalnim ili početnim stanjem. Vjernici ga nazivaju ateizam, kako bi se opravdali i pokušali postaviti u središnju poziciju

  • blablo

    Čovjek nije bio znanstvenik nego jedan od vodećih filozofa religije. Nakon što je proveo godine kao ateist, shvatio je u jednom trenutku da sve što zna o filozofiji religije upućuje da postoji Bog – nakon toga su ga neki ateisti koji su ga slavili kao heroja proglasili mentalno bolesnim jer mu mozak više ne dela dobro :)

    Pretpostavljam da je znao više o filozofiji religije nego svi ljudi koji se javljaju komentirat članak zajedno tako da, neovisno o tome što mislite o njemu u nekoj fazi života i njegovim uvjerenjima, sigurno ga ne bi šokirali nekim protupitanjem…

  • http://twitter.com/Mishraharad Igor Farkaš

    Fascinantno je da se filozofa uzima kao “vodećeg znanstvenika” … I kako možete govoriti protiv teorije evolucije , kada je to teorija koju smo poduprijeli s najvećom količinom dokaza od svih teorija koje imamo ?

    • kviki

      Pa kako ne znaš? Teorija evolucije je neispravna. Bog je stvorio svijet prije 6000 godina, a kosti dinosaura postavio je kako bi testirao našu vjeru. To je jedina ispravna i apsolutna istina do koje su svećenici došli pomnim čitanjem biblije, a ti samo pazi da ne spominješ evoluciju ubuduće da te ne bi proglasili heretikom, jer ako si zaboravio, ipak mi živimo u Katoličkoj Džamahiriji Hrvatistanu.

    • http://www.facebook.com/marko.novak.9889 Marko Novak

      zanimljivo da si dobio negativne bodove.. ali s obzirom za koga je ovo portal…

  • shane

    ja koliko vidim, ovaj covjek je umro prije 2 godine. otkud sad svugdje clanci da je priznao da Bog postoji? Zar ovo nije trebala bila brejking njuz prije nekoliko godina?

  • kviki

    Hehe, sve vam je vjera jako čvrsta, a jedva čekate da neki znanstvenik kaže svoje privatno mišljenje pa da se uhvatite za njega. Ali mišljenje znanstvenika nije službena znanost, jer službena znanost zahtjeva dokaze. Znanstvenicima je jednako kada netko kaže “Bog postoji” i “Harry Potter postoji”.

    Isto tako, taj “znanstvenik” ne zaslužuje se zvati znanstvenikom jer pravi znanstvenik nikada ne kaže “Priznajem: Bog postoji!” već bi rekao “Priznajem: Vjerujem u Boga”. U tom slučaju ne bi pokušavao nametnuti svoje mišljenje zajednici.

  • http://www.facebook.com/marko.novak.9889 Marko Novak

    Ma, teški bulšit od članka, on (kao ni nitko drugi) nije ptvrdio postojanje boga (jer ne postoji takav eksperimentalni ili drugi dokaz) nego je izjavio da bi neka inteligencija mogla stajati iza svega – što nije isto kao i da je rekao da bog postoji ni da on vjeruje u njega, nego da pretpostavlja kako bi nešto moglo biti.
    A izjavio je i da nije kršćanin, nego da on takvog “boga” (jer je Flew to stavio u navodnike, s obzirom da ne misli kako bog postoji, već da bi mogla postojati inteligentna sila) zamišlja više aristotelovski…

    • Ante

      šta je tebi bs od članka. čovjek koji nije vjerovao sada vjeruje. Znam i ja takvih masu. I zar netko može ptvrditi ili znanstveno dokazati postojanje Boga. I ko je rekao da je kršćanin, zar se ne može vjerovati da nisi kršćanin…

  • Ante

    Ni naslov njegove knjige “There is a God” nekima i dalje nije dovoljan da prihvate da je bivši ateista na kraju zaključio da Bog postoji. Nitko nije rekao da je postao katolik ili kršćanin, jedina činjenica je da je čovjek koji je čitav život o tome razmišljao i nije si mogao predočiti da postoji vrhovno biće poput Boga na kraju ipak došao do zaključka da Bog postoji.To je njegovo razmišljanje nije i nikada neće biti znanstvena činjenica da Bog postoji, postoje samo indicije koje upućuju na to. Isto kao i ja koji sam vjernik, mislim i vjerujem da postoji, tako i gdin. Flew. Naravno da su ga ekspresno proglasili umobolnikom, ništa novo…

  • robeet001

    Nedvojbeno je da postoji netko tko nas je stvorio,no. Nepostoji neka nadnaravna moc,nego tehnoloski napredak koji je nama jos nepoznat i s kojom nas je stvoritelj stvorio.

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001834819552 Stefan Perovic

    HRISTOS SE RODI!……..http://zlj13051967.wordpress.com/