Defar

Etiopljanka Meseret Defar pružila je jedan od najemotivnijih trenutaka na londonskim Olimpijskim igrama kada je osvojila zlato u utrci na 5.000 metara, prenosi CNA.

Kada je prešla preko cilja izvadila je sliku Djevice Marije i Djeteta Isusa iz svoga dresa i pokazala je pred kamerama. Sliku je stavila ispred svoga lica i uronila u duboku molitvu zahvalnosti.

Pravoslavna kršćanka Defar povjerila je svoju utrku Gospodinu prekrstivši se prije početka. Završila je utrku na prvom mjestu s vremenom 15:04:24, pobijedivši favoritkinju Tirunesh Dibaba, također Etiopljanku.

Vjera ti je bitna? Pridruži nam se:

Sa suzama u očima Defar je ponosno pokazala sliku Djevice Marije s Djetetom Isusom koju je nosila kroz cijelu utrku u svome dresu, pokraj svoga srca.

Defar je također dvostruka svjetska prvakinja na utrci od 3.000 metara. U Ateni 2004. godine osvojila je zlato na 5.000 metara, a u Pekingu 2008. godine osvojila je broncu.